Upadnie najstarsza w Polsce sieć supermarketów?

Artykuł
flickr/Timo Kuusela/CC BY 2.0

Pierwsza w Polsce sieć supermarketów, MarcPol ma poważne kłopoty finansowe. Wierzyciele spółki domagają się jej likwidacji. Od początku roku zamknięto już 30 sklepów tej sieci, w tym przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie, gdzie MarcPol uruchomił pierwszy prywatny sklep dewizowo-złotowy.

Jeszcze na początku roku przedstawiciele firmy zapewniali, że będą rozwijać swoją sieć. W maju br. do Sądu Gospodarczego w Warszawie wpłynęły cztery wnioski o upadłość. Obecnie warszawski sąd powołał zarząd przymusowy nad całością majątku zadłużonej spółki. Ponadto okazało się, że MarcPol wynajmujący od Warszawy Halę Gwardii zalega z czynszem za kilka miesięcy. Portal tvnwarszawa poinformował, że na dzień 30 kwietnia dług wynosił prawie 800 tys. zł.

W kwietniu główny udziałowiec spółki MarcPol, Marek Mikuśkiewicz sprzedał posiadany pakiet większościowy firmie KT System. Spółka nabyła 60 proc. udziałów. Z kolei pracownicy najstarszej sieci supermarketów w Polsce są zdezorientowani i składają skargi do Państwowej Inspekcji Pracy, aby zabezpieczyć swoje pensje. Wszystko więc wskazuje, że los MarcPola wydaje się przesądzony.

Źródło: tvn24bis.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy