Tuskowi zebrało się na żarty. „Jestem i będę politycznie neutralny”

Artykuł
flickr.com/European People's Party/CC BY 2.0

– Próbowałem to robić w trakcie mojej kadencji. Wierzę, że tak się działo. Ale w tym samym czasie jestem odpowiedzialny za ochronę europejskich zasad i wartości – mówił przewodniczący Rady Europejskiej podczas konferencji prasowej w Brukseli.

– Jestem i będę politycznie neutralny, bezstronny wobec wszystkich 28 krajów UE. Próbowałem to robić w trakcie mojej kadencji. Wierzę, że tak się działo. Ale w tym samym czasie jestem odpowiedzialny za ochronę europejskich zasad i wartości. Nie jestem tu, by oceniać moją kadencję. To zadanie dla liderów. Jestem gotowy na osąd liderów jutro – powiedział Donald Tusk w Brukseli.

Były premier nie omieszkał nie nawiązać do dzisiejszego Międzynarodowego Strajku Kobiet. – Moje serce dziś jest z polskimi kobietami, które protestują dziś na ulicach ponad 100 polskich miast. Pokazują swoją niezależność i godność. Jestem bardzo dumny – powiedział.

Obecna kadencja Tuska na stanowisku przewodniczącego RE wygaśnie z końcem maja. Polityk zadeklarował, że gotów jest pełnić tę funkcję przez kolejne 2,5 roku. Tusk ma poparcie Europejskiej Partii Ludowej, zrzeszającej centroprawicowe ugrupowania w Europie, w tym PO, PSL, a także CDU niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy