Trzaskowski zmienia nazwę swojego ruchu. Nazwa ma nawiązywać do kampanii wyborczej

Artykuł
Do powstałego ruchu można zapisywać się już od sześciu dni
Twitter/Rafał Trzaskowski

Według Wirtualnej Polski, obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma nadać nową nazwę swojego ruchu, która będzie nawiązywać do kampanii wyborczej.

Wbrew wcześniejszym informacjom, ruch Rafała Trzaskowskiego nie będzie miał nazwy "Nowa Solidarność".

Portal próbował potwierdzić tę informację u samego zainteresowanego:

- Wszystko będzie jasne jutro – odpisał wp.pl prezydent Warszawy. 

Ruch wystartuje w formule multimedialnej konferencji, którą będzie można śledzić w mediach społecznościowych. Nie będzie więc zapowiadanego dużego wydarzenia, o czym informował jako pierwszy portal PolskieRadio24.pl.

Przez ostatnie miesiące ruch Rafała Trzaskowskiego funkcjonował w mediach pod nazwą "Nowa Solidarność". To - jak ustaliła Wirtualna Polska - ma się jednak zmienić w tę sobotę, kiedy inicjatywa byłego kandydata na prezydenta oficjalnie wystartuje. 

Jak podaje portal, inauguracja ruchu Rafała Trzaskowskiego odbędzie się 17 października o godz. 13:00 w Studiu Telewizyjnym ZPR, przy ul. Wał Miedzeszyński w Warszawie.

"Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy, a zainteresowani przedstawiciele mediów będą mogli obserwować inaugurację w strefie medialnej, w Studiu Telewizyjnym ZPR" - poinformował Wirtualną Polskę zespół ruchu.

"Zgodnie z reżimem sanitarnym, do strefy medialnej będzie mogła wejść ograniczona liczba dziennikarzy" - podkreślają współpracownicy Trzaskowskiego.

Do powstałego ruchu można zapisywać się już od sześciu dni. Do tej pory uczyniło to niespełna 10 tys. internautów.

"Niektórzy w PO twierdzą, że wobec wyniku wyborczego Rafała Trzaskowskiego - ponad 10 mln głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich - liczba ta nie jest do końca zadowalająca" - czytamy na wp.pl.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy