Trump zainaugurował globalny szczyt poświęcony wolności religijnej

Artykuł
Facebook

Donald Trump otworzył w siedzibie ONZ w Nowym Jorku globalny szczyt poświęcony wolności religijnej. Prezydent USA powiedział, że wolność religijna należy do fundamentalnych praw człowieka i powinna być chroniona. Polskę na spotkaniu reprezentował prezydent Andrzej Duda.

Globalny szczyt w sprawie wolności religijnej w ONZ został zorganizowany z inicjatywy Stanów Zjednoczonych. Kwestia prześladowań na tle religijnym oraz swobody praktykowania wiary należy bowiem do priorytetów rządu Donalda Trumpa.

- W tym momencie Żydzi, Chrześcijanie, Muzułmanie, Buddyści, Hindusi, Sikhowie, Jazydzi i inni są wiezieni, torturowani, a nawet mordowani tylko z powodu wyznawanej wiary - mówił amerykański prezydent.

Donald Trump powiedział, że 80% ludzi na świecie żyje w krajach, gdzie wolność religijna jest ograniczona. - Dziś jednym głosem Stany Zjednoczone wzywają wszystkie kraje świata do zakończenia prześladowań religijnych - apelował amerykański prezydent.

Po wizycie w ONZ Donald Trump rozpocznie spotkania bilateralne. Wśród jego rozmówców jest prezydent Andrzej Duda. W spotkaniu wezmą także udział inni wysocy rangą przedstawiciele amerykańskich władz: wiceprezydent Mike Pence, sekretarz stanu Mike Pompeo, a także nowy doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien.

 

Źródło: IAR, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy