Trump czy Biden? Są pierwsze sondaże po decydującej debacie

Artykuł
Debata Donald Trump - Joe Biden.
PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Ostatnia, przed wyborami, debata pomiędzy Donaldem Trumem a Joe Bidenem zakończona. Pojawiają się już pierwsze sondaże, a także rozbieżności między ankietami na Twitterze. Jedno, co pozostaje pewnie, to fakt iż strategia sztabu Trumpa przyniosła efekty.

Po pierwszej debacie, urzędujący prezydent został skrytykowany, za zbyt częste i agresywne atakowanie swojego oponenta. Sondaże po starciu nie pozostawiały złudzeń, że takie działanie przyczyniło się do wygranej kandydata Demokratów. 

Dlatego, w Nashville, Republikanie zapowiedzieli, że tym razem Donald Trump pokaże wyborcom swoje łagodniejsze oblicze. Urzędujący prezydent skupił się w dużo większym stopniu na polityce zagranicznej - tego właśnie aspektu zabrakło w pierwszej debacie. I to właśnie – jak pokazują najnowsze wyniki ankiet – przyniosło sukces.

Political Polls - konto zajmujące się sondażami w formie ankiety na Twitterze (do tej pory zagłosowało ponad 215 tys. osób), zdecydowaną przewagą cieszy się Donald Trump. 66 proc. osób uważa, że to właśnie urzędujący prezydent zakończył debatę na pozycji wygranego.

Podobną ankietę przeprowadził jeden z dziennikarzy CNN, Chris Cillizz. Tutaj przewaga Donalda Trumpa na Joe Bidenem jest jeszcze większa. Trump uzyskał ponad 80 proc. głosów, a Biden 15 proc.

Bezpieczeństwo narodowe - wygrana Trumpa

Jednak inny obraz debaty wyłania się z sondażu przeprowadzonego przez konto US Politics Polls. Ankieta wśród widzów wskazuje na wygraną Bidena: 52 proc. do 39 proc. Trumpa. 9 proc. osób uważa, że debata zakończyła się bez rozstrzygnięcia.

Co ciekawe, okazuje się, że plan sztabu Donalda Trumpa rzeczywiście przyniósł zamierzony efekt. W bardziej szczegółowych wynikach, wyraźnie widać, że urzędujący prezydent wygrał ze swoim oponentem (48 proc. do 36 proc. - Biden) w tematyce "bezpieczeństwa narodowego. Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Zmierzą się w nich kandydat Republikanów - Donald Trump oraz kandydat Demokratów - Joe Biden.

Źródło: twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy