Przejdź do treści
15:28 Kraków: Poseł PiS skarży do NSA wyrok WSA w sprawie strefy czystego transportu
14:39 Norwegia: Rząd ogłosił obniżkę podatków od paliw
14:35 Bliski Wschód: Z powodu gróźb Iranu część amerykańskich uczelni przechodzi na tryb zdalny
14:14 IMGW: ocieplenie na Wielkanoc. Temperatura do 20 st. C na zachodzie kraju
13:23 Francja: Przewoźnicy drogowi spowolnili ruch na obwodnicy Paryża w proteście przeciwko cenom paliw
13:05 IMGW: Początek tygodnia ze zmienną pogodą i temperaturą do 12 st. C
12:20 Nigeria: Krwawe zamieszki po ataku na bar w mieście Dżos. Zginęły 22 osoby
12:01 Afganistan: Co najmniej jedna ofiara śmiertelna i 16 rannych w wyniku pakistańskiego ostrzału
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Bełchatów zaprasza na spotkanie Jackiem Sasinem i Andrzejem Śliwką. 30 marca, godz. 17:00. Sala Oratorium Jana Pawła II ul. Kościuszki 2, Bełchatów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. 30 marca, godz. 18:00, Tarnobrzeski Dom Kultury
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt, 31 marca, od godz. 11.30, ul. Półwiejska, przy Pomniku Starego Marycha w Poznaniu
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Tragedia w gimnazjum w Kazaniu. Zginęły głównie dzieci

Źródło: Fot. PAP/EPA/Anton Raykhshtat

Co najmniej 11 osób zginęło w strzelaninie w gimnazjum w Kazaniu, w Rosji. Większość ofiar to uczniowie, zginęła też nauczycielka i ochroniarz. Z najnowszych informacji wynika, że sprawca strzelaniny działał w pojedynkę, doniesienia o dwóch napastnikach nie są prawdą - oświadczyły we wtorek służby prasowe Rustama Minnichanowa, przywódcy Tatarstanu, regionu wchodzącego w skład Federacji Rosyjskiej.

Według źródeł, cytowanych przez media, 32 osoby są poszkodowane. Niektóre media podają liczbę 13 zabitych podczas strzelaniny.

Wśród ofiar śmiertelnych - według agencji RIA Nowosti - są uczniowie, którzy zginęli wyskakując z okna budynku.

służby prasowe Rustama Minnichanowa, przywódcy Tatarstanu powiedziały także, że był tylko jeden sprawca strzelaniny, który został aresztowany. Media opisują go jako 19-letniego Ilnaza Galawijewa. Od dwóch tygodni posiadał on zezwolenie na broń. Według wstępnych danych kierował się motywem "zemsty i nienawiści" - podała agencja TASS, powołując się na źródło w policji. W trakcie przesłuchania oświadczył on, że uznał się za boga i wszystkich nienawidzi - relacjonuje dziennik "Kommiersant".

W rejonie szkoły wprowadzono reżim operacji antyterrorystycznej. Zajęcia w szkołach w Kazaniu zostały odwołane.

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił we wtorek, by zasady dotyczące posiadania broni zostały w Rosji zaostrzone. Podobne zalecenie wydał po strzelaninie w Kerczu, ale do zmiany przepisów nie doszło.

Казань
Первые кадры с места происшествия в казанской школе №175 pic.twitter.com/8gv2OHRYtS

— Ученик Штирлица (@moments_Spring) May 11, 2021

Раненые дети. На сейчас 32 раненых#Kazan #Казань pic.twitter.com/7qQo3CNe9K

— Korotkin Andrey (@ceverarvedus) May 11, 2021

Казань
Возле школы сейчас вот так pic.twitter.com/dBaVninJUI

— Ученик Штирлица (@moments_Spring) May 11, 2021

Казань,раненых детей выносят из школы pic.twitter.com/ecfVJfTWus

— liuda???????????????? (@liuda22068854) May 11, 2021

ОМОН готовится штурмовать казанскую школу, где произошла стрельба и взрыв. Сообщается, что много детей всё ещё в школе, их закрыли в кабинетах.

Одного из злоумышленников, подростка, задержали. Поступает информация, что второго нападавшего на школу могли застрелить. pic.twitter.com/7RlUR8D9B2

— Газета.Ru (@GazetaRu) May 11, 2021
PAP

Wiadomości

Dlaczego rząd Donalda Tuska forsuje nowe zadłużenie?

Nabór na XXI Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije" w Bydgoszczy!

Tyle zarobił Stoch w Pucharze Świata. Kwoty robią wrażenie

"Ludzie zapożyczają się, żeby kupić produkty na Święta". Mocne słowa Semeniuk-Patkowskiej pod adresem Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dziennikarze TV Republika triumfują w Nagrodach SDP 2026. Główne wyróżnienie dla Katarzyny Gójskiej

Zarzuty dot. rejestracji aut, które nigdy nie jeździły po naszych drogach! Grupa rozbita

BĘDZIE BLACKOUT? Magazyny energii to już nie wybór, to konieczność?

„Stoimy z USA!” – mocne przemówienie Karola Nawrockiego na CPAC!

PILNE: zawiadomienie ws. ministra infrastruktury. Sprawa trafia do prokuratury

Kamil Stoch kończy karierę. Wiadomo, ile wyniesie jego olimpijska emerytura

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Limit cen paliw wchodzi w życie. Sprawdź, ile zapłacisz

Jakubiak: Niemcy bogacą się polską biedą

Ceny ropy rosną. Rynki reagują na napięcie na Bliskim Wschodzie

Co trafia do polskich święconek? Ksiądz z The Traitors nie kryje zdziwienia

Republika wygrywa dzień po dniu. Konkurencja zostaje w tyle [DANE]

Najnowsze

Dlaczego rząd Donalda Tuska forsuje nowe zadłużenie?

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dziennikarze TV Republika triumfują w Nagrodach SDP 2026. Główne wyróżnienie dla Katarzyny Gójskiej

Zarzuty dot. rejestracji aut, które nigdy nie jeździły po naszych drogach! Grupa rozbita

BĘDZIE BLACKOUT? Magazyny energii to już nie wybór, to konieczność?

„Stoimy z USA!” – mocne przemówienie Karola Nawrockiego na CPAC!

Nabór na XXI Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije" w Bydgoszczy!

Tyle zarobił Stoch w Pucharze Świata. Kwoty robią wrażenie

Olga Semeniuk-Patkowska

"Ludzie zapożyczają się, żeby kupić produkty na Święta". Mocne słowa Semeniuk-Patkowskiej pod adresem Tuska