TOTALNY ODLOT! Poseł Nitras pozwał Sejm za to, że obniżono mu uposażenie

Artykuł
Telewizja Republika

Poseł PO Sławomir Nitras oświadczył, że pozwał marszałka Marka Kuchcińskiego oraz Kancelarię Sejmu. Centrum Informacyjne Sejmu szybko odpowiedziało na jego zapowiedź.

Poseł PO Sławomir Nitras poinformował, że składa pozew przeciwko Kancelarii Sejmu i Markowi Kuchcińskiemu na podstawie art. 13 ust. 1 Ustawy z dnia 3.12.2010 r. o wdrożeniu przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Stwierdził, że jest to reakcja na ,,bezpodstawne obniżenie uposażenia poselskiego" oraz "przejawy nierównego traktowania".

Domaga się od Skarbu Państwa ogółem kwoty 42 tys. 567 zł. W pozwie podkreślił, że cała kwota ma być przeznaczona na cel społeczny.

– Zasady obniżania uposażenia poselskiego są publicznie znane i wynikają z regulaminu Sejmu. W każdym przypadku jest też podejmowana uchwała prezydium Sejmu, doręczana zainteresowanemu posłowi wraz z uzasadnieniem. Posłom przysługuje też środek odwoławczy – wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Drugi z wątków sprawy dotyczy reprezentowania Sejmu poza granicami kraju. Podstawowe kompetencje ma w tej sprawie marszałek Sejmu: reprezentuje Sejm, prowadzi sprawy z zakresu stosunków Sejmu z parlamentami innych krajów oraz instytucjami i innymi organami Unii Europejskiej. Znane wszystkim posłom zasady precyzują, że przy podejmowaniu decyzji o delegowaniu posła poza granice kraju jest brana pod uwagę m.in. dotychczasowa odpowiedzialność regulaminowa parlamentarzysty  – powiedział w rozmowie z portalem 300polityka.pl Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu 

Źródło: 300polityka.pl niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy