Przejdź do treści
09:00 Polska: Para Prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
08:56 Świat: Ambasador USA w Polsce przekazał życzenia świąteczne od prezydenta Trumpa
07:57 Opolskie: Sześć ofiar śmiertelnych wypadku drogowego w Zielęcicach
07:42 Rosja: Trzy osoby, w tym dwóch policjantów, zginęły w wybuchu w Moskwie
07:28 USA: Nowy Jork ponownie rozbłysnął pełnymi rozmachu świątecznymi iluminacjami
06:59 Świat: Zaprzęg świętego Mikołaja ponownie na radarach amerykańskiej obrony powietrznej
06:41 Polska: Pracodawcy i eksperci alarmują o niejasnościach związanych z neutralnością płciową w rekrutacji
06:05 Abp Galbas: za mało doceniamy szaleństwo Bożego gestu, jakim jest Wcielenie
05:50 Kościół: W środę w Kościele katolickim obchodzona jest Wigilia Bożego Narodzenia
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Tomasz Sakiewicz: Z całą pewnością Pakt Ribbentrop-Mołotow nie mógł służyć pokojowi

Źródło: Wikipedia

Fakty! Sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji był jedynie ostatnim z długiej listy paktów zawartych między Hitlerem i zachodnimi mocarstwami w przededniu II wojny światowej. Został podpisany tylko dlatego, że Zachód wielokrotnie odtrącał sowieckie próby zbudowania antyhitlerowskiej koalicji” – dowodzi MSZ Federacji Rosyjskiej na Twitterze.
- Rosjanie od dawna planowali atak na Zachód. Pierwszym etapem tego był rok 1920, ale nigdy nie wyzbyli się tego pomysłu i chęci dokonania podboju całej Europy, a szczególnie Polski – komentuje dla TV Republika Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Na „rewelacje” rosyjskiego MSZ zareagował od razu nasz resort spraw zagranicznych:

„»Zapomnieliście« nadmienić, że w wyniku paktu 17 września sowieccy żołnierze przyłączyli się do nazistowskich Niemiec w agresji na Polskę” – napisał resort na Twitterze. „52 proc. terytorium Polski i 13 milionów mieszkańców znalazło się pod sowiecką okupacją i stali się obiektem represji i morderstw” – podkreślono.

My poprosiliśmy o komentarz red. Tomasza Sakiewicza:

Rosjanie od dawna planowali atak na Zachód. Pierwszym etapem tego był rok 1920, ale nigdy nie wyzbyli się tego pomysłu i chęci dokonania podboju całej Europy, a szczególnie Polski. Z całą pewnością Pakt Ribbentrop-Mołotow nie mógł służyć pokojowi, tylko rozpętaniu wojny ponieważ rosyjskie MSZ ukrywa najistotniejszą część tego parku, czyli tajny załącznik. Trudno mówić o antyhitlerowskiej koalicji, kiedy z Hitlerem dzieli się Europę Środkową i kiedy był to z góry zaplanowany akt wojny wobec bardzo wielu państw Europy Środkowej, a w przypadku sowietów ta polityka była po prostu zbrodnicza, nastawiona na eksterminację tych narodów. To trochę tak, jakby powiedzieć – ponieważ nie zgodziliście się na nasze warunki, to my Was wszystkich wymordujemy, a te warunki dotyczyły nie pokoju, ale poszerzenia wpływów rosyjskich.

 

#Facts! The Soviet-German Non-Aggression Agreement was merely the last in a long list of pacts signed between Hitler & Western Powers on the verge of #WWII.

☝️ It was only signed after the West repeatedly snubbed Soviet attempts to form anti-Hitler coalition. pic.twitter.com/NbFqdDxNIi

— MFA Russia ???????? (@mfa_russia) August 23, 2020
Portal TV Republika

Wiadomości

W tym kraju płaca minimalna zostanie w 2026 r. podniesiona o 27 proc.

Tragedia z samego rana. Na drodze zginęło 6 osób [SZCZEGÓŁY]

Wigilijne ABC. Ściąga "przed pierwszą gwiazdką"

Szefowa EBC: AI zmienia strukturę gospodarki

Co zrobić, by wszystkie stacje paliw w Polsce podawały niskie ceny paliwa?

Rosja buduje armię 1,5 miliona żołnierzy. Co za służbę?

Naukowiec z NASA rzuca nowe światło na Gwiazdę Betlejemską

Ujawniono metody Ghislaine Maxwell w uwodzeniu nieletnich ofiar

Giorgia Meloni broni szopki bożonarodzeniowej

Ile jest tak naprawdę choinek? Co zrobić, by długo stały?

Hindukusz: Apel o ratunek dla przyjaciela polskich himalaistów

Czy gwiazda betlejemska jest trująca?

Turcja ostrzega przed zamachami w Sylwestra. Centra handlowe i targowiska

Od opłatka po kutię – Wigilia jak nigdzie na świecie

Rosja "zadba" o prawidłowy przebieg wyborów w kraju Afryki

Najnowsze

W tym kraju płaca minimalna zostanie w 2026 r. podniesiona o 27 proc.

Co zrobić, by wszystkie stacje paliw w Polsce podawały niskie ceny paliwa?

rosyjscy żołnierze

Rosja buduje armię 1,5 miliona żołnierzy. Co za służbę?

niebo pełne gwiazd

Naukowiec z NASA rzuca nowe światło na Gwiazdę Betlejemską

Ghislaine Maxwell i Jeffrey Epstein

Ujawniono metody Ghislaine Maxwell w uwodzeniu nieletnich ofiar

Tragedia z samego rana. Na drodze zginęło 6 osób [SZCZEGÓŁY]

przed pierwszą gwiazdką

Wigilijne ABC. Ściąga "przed pierwszą gwiazdką"

Christine Lagarde

Szefowa EBC: AI zmienia strukturę gospodarki