To zdjęcie stało się hitem internetu! 101-latek pokonał koronawirusa

Artykuł
Facebook \ Worcestershire Acute Hospitals NHS Trust

W czwartek ze szpitala w Worcester w środkowej Anglii, gdzie spędził ostatnie dwa tygodnie, wyszedł - a ściślej rzecz biorąc wyjechał na wózku - 101-letni Keith Watson. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie starszego mężczyzny w towarzystwie personelu szpitala.

Troje chorych na Covid-19, w wieku 99, 99 i 101 lat, wyzdrowiało w ciągu ostatniego tygodnia w Wielkiej Brytanii, podały w piątek brytyjskie media. To najprawdopodobniej najstarsi wyleczeni pacjenci w tym kraju.

 

Jako pierwsza z tej trójki, 3 marca, wyzdrowiała 99-letnia Rita Reynolds. Po tym jak 25 marca test wykazał obecność koronawirusa, jej rodzinie powiedziano, aby się przygotowała na najgorsze. Tymczasem Reynolds, która podczas II wojny światowej przeżyła niemieckie bombardowanie chowając się pod stołem kuchennym, zwalczyła wirusa. To tym bardziej zaskakujące, że nie była w szpitalu, lecz cały czas pozostawała w domu opieki w Stockport pod Manchesterem, gdzie mieszka.

 

W czwartek ze szpitala w Worcester w środkowej Anglii, gdzie spędził ostatnie dwa tygodnie, wyszedł - a ściślej rzecz biorąc wyjechał na wózku - 101-letni Keith Watson. "To jest Keith, ma 101 lat. Wrócił dzisiaj do domu po pokonaniu koronawirusa. Świetna robota wszystkich na oddziale 12 w szpitalu Alexandra, którzy tak dobrze się opiekowali Keithem przez ostatnie dwa tygodnie!" - napisano na profilu szpitala na Facebooku zamieszczając zdjęcie wyleczonego już pacjenta i opiekujących się nim lekarzy i pielęgniarek.Źródło: Radio Zet

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy