TK zajmie się jutro ustawą dezubekizacyjną. Zachęcamy do podpisania petycji

Artykuł
Trybunał Konstytucyjny zajmie się jutro ustawą dezubekizacyjną
flickr/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/CC BY-NC-ND 2.0

Już jutro Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy zgodność z Konstytucją RP ustawy dezubekizacyjnej, na mocy której świadczenia byłych funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa zostały obniżone. Zachęcamy do podpisania petycji do TK przygotowanej przez Adama Borowskiego, działacza opozycji czasów PRL i szefa warszawskich Klubów „Gazety Polskiej”.

– W imieniu prześladowanych i poszkodowanych przez aparat terroru PRL zwracamy się do Przewodniczącej składu orzekającego - prezes TK Juli Przyłębskiej oraz do całego składu orzekającego TK (Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę w pełnym składzie) o stwierdzenie zgodności z Konstytucją RP wszystkich zakwestionowanych przepisów przedmiotowej ustawy – czytamy w treści petycji.

– Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, Służba Bezpieczeństwa, wywiad, kontrwywiad, Informacja Wojskowa i inne instytucje aparatu terroru państwa totalitarnego jakim była PRL, były organizacjami przestępczymi (również według obowiązującego prawa PRL) i wysługiwały się obcemu mocarstwu – Związkowi Sowieckiemu. Funkcjonariusze komunistycznego aparatu terroru mordowali, torturowali i dokonali niezliczonych przestępstw na działaczach niepodległościowych. Wszystkie zatrudnione tam osoby miały pełną świadomość, że służą utrzymaniu przy władzy narzuconego przez Imperium Sowieckie reżimu oraz utrzymaniu w posłuszeństwie narodu Polskiego. Funkcjonariusz śledczy, referent od obsługi aparatu podsłuchowego, maszynistka czy sprzątaczka, wszyscy oni byli trybami tej przestępczej machiny – podkreślają sygnatariusze.

– Niepodległa i suwerenna Polska nie ma żadnego obowiązku utrzymywać funkcjonariuszy służb, które występowały przeciw niepodległości Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i prześladowały jej najlepszych synów – zaznacza autor – czytamy na koniec.

Oprócz Adama Borowskiego pod petycją podpisali się m.in. Andrzej Rozpłochowski, Wacław Holewiński, Emil Broniarek, Jerzy Langer, Mirosława Łątkowska czy Tadeusz Markiewicz.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią apelu i podpisania go pod tym adresem:  https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_poparcia_ustawy_dezubekizacyjnej?fbclid=IwAR22zmr0Lz0zS9LNfJ4yeEla7-3Oe7PUA5_s-UCTUCvUISKXzCZa03LvoOg

 

 

 

Źródło: Gazeta Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy