Terlecki: Zjednoczona Prawica nadal ma spokojną większość

Artykuł
Fot. PAP/Leszek Szymański

Zjednoczona Prawica nadal ma spokojną większość - zapewnił w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Przestrzegł przy tym, że jeśli Solidarna Polska nie poprze Krajowego Planu Odbudowy, to bardzo zaszkodzi jedności koalicji.

Terlecki przyznał, że są pewne różnice zdań" w Zjednoczonej Prawicy.
- One czasem dotyczą spraw drugorzędnych, ale czasem ważnych i wtedy trzeba próbować ucierać wzajemne stanowiska. Tak się dzieje w tej chwili, ale jak państwo widzieli wczoraj posiedzenie Sejmu, to Zjednoczona Prawica nadal ma spokojną większość - zapewnił szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem z przestrzeganiem obecnej umowy koalicyjnej różnie bywa".

- Mamy tu pewne zastrzeżenia do naszych koalicjantów, ale one nie przekreślają sensu koalicji - zaznaczył wicemarszałek Sejmu.

Odnosząc się do odwołania wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, Terlecki powiedział, że zachowywał się on nie tak, jak powinien zachowywać się minister rządu". 

Ocenił też, że jeśli Solidarna Polska nie poprze Krajowego Planu Odbudowy (dokumentu niezbędnego, by otrzymać środki z unijnego funduszu odbudowy po pandemii COVID-19), to bardzo zaszkodzi jedności koalicji".

- Mam nadzieję, że rozsądek i odpowiedzialność zwycięży - podkreślił polityk.

Terlecki był także pytany o sytuację w Porozumieniu. Potwierdził, iż Prawo i Sprawiedliwość uznaje wicepremiera Jarosława Gowina za lidera tej partii.

- Z pewnością tak - zaznaczył Terlecki.

W jego ocenie europoseł Adam Bielan, którego za prezesa formacji uważa część działaczy tego ugrupowania, prowadzi wewnętrzny spór w Porozumieniu".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy