Tempo szczepień rośnie. Dworczyk: Dążymy do tego, żeby nakłonić wszystkich Polaków do szczepienia

Artykuł
Minister Michał Dworczyk
KPRM

-Tempo szczepień cały czas rośnie. Dzisiaj przekraczamy 14 mln szczepień, ponad 10 mln osób przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Jak przypomniał minister w KPRM „od wczoraj wszyscy pełnoletni Polacy mogą się zaszczepić”.

Szef KPRM podkreślił, że obecnie 60-70 proc. populacji chce się zaszczepić.

- Dążymy do tego, żeby nakłonić wszystkich – zaznaczył Dworczyk. W tym celu w drugiej połowie maja ruszy kampania promująca szczepienia zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych.

Możemy szczepić więcej, niż dostajemy szczepionek

- Dzisiaj wciąż pozostaje wyzwaniem dostępność szczepionek – powiedział minister i przypomniał, że mamy większe możliwości szczepień, jeśli chodzi o wydolność systemu, niż dociera do nas szczepionek.

Dworczyk przypomniał również, że 17 maja ruszają pilotażowe szczepienia w zakładach pracy. Zaznaczył, że od poniedziałku osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mogą zaszczepić się poza kolejnością. Również od poniedziałku będzie można zaszczepić się w ośrodkach opieki dla osób niepełnoprawnych.

- Im szybciej zaszczepimy jak największą część populacji, tym szybciej wrócimy do normalności – podkreślił szef kancelarii premiera.

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy