Telewizjarepublika.pl i tygodnik Do Rzeczy ujawniają stenogram nowego fragmentu nagrań

cg, at, mk 22-06-2014, 13:47
Artykuł
Włodzimierz Karpiński, Zdzisław Gawlik
wikipedia/Ryszard Hołubowicz/CC BY-SA 3.0; msp.gov.pl

Portal telewizjarepublika.pl oraz tygodnik Do Rzeczy dotarły do kolejnego fragmentu nagrań. Rozmowa odbywa się pomiędzy Zdzisławem Gawlikiem, sekretarzem stanu w ministerstwie skarbu a jego szefem Włodzimierzem Karpińskim, ministrem skarbu. W konwersacji uczestniczy też Jacek Krawiec, prezes zarządu i dyrektor generalny koncernu PKN Orlen.

Gdy Platforma wygrała wybory w 2011 r., premier Donald Tusk zgodził się na podwyżkę cen benzyny do 7 zł – wynika ze stenogramu fragmentu rozmów ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego i jego zastępcy Zdzisława Gawlika z szefem PKN Orlen Jackiem Krawcem.

Rozmowa dotyczy problemów kadrowych PGE, sejmowej Komisji Skarbu i jej członka Jana Burego z PSL. Pojawiają się też wątki innych ministrów.

WK: Ja to mam problem Burego, którego mogę wyj***ć w kosmos […]

ZG: Nie zrobisz tego, nie dasz rady. Nie będziesz się przecież kopał ze wszystkimi. Chyba że jakoś załatwisz, że komisja będzie jakoś funkcjonowała.

WK: Ja pier***ę. No i co się stanie, gdy komisja nie przyjmie informacji od ministra. I co?

JK: Co, macie jakiś problem […]?

WK: Bury wszystkich ich okiwał. Trzymał z Waldkiem Pawlakiem, bo ten był cwaniak.

JK: Wy macie teraz kogoś, kto jest w kierownictwie PSL?

WK: Tak, Urszula Pasławska. […] Ona mówi do mnie [...] Ja nie wiem, jak ty będziesz na to patrzył, bo ja jestem wice. Myślę ku**a, o co chodzi? No wiem, mówię, że jesteś wice. I tak parę razy powtórzyła. Mówię ku**a, wyjąłem Google, Urszula Pasławska, a tam patrzę wiceprezes PSL [śmiech].

Na koniec Krawiec relacjonuje urodziny swojej żony. Wchodzi kelner i przynosi rachunek.

JK: Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim gadać. Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napier****ł. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, ku**a, to paliwo może być nawet i po 7 zł [śmiech].

WK: Nie no, tak było, nie? […] Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone.

Polacy nie wybaczą premierowi?

O pompowaniu cen paliwa w dół przed wyborami mówiło się już wtedy. Jeśli się nie mylę, to przestępstwo – komentuje tę rozmowę na Twitterze Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy Tygodnika Do Rzeczy i Telewizji Republika.

Paliwa po 7 zł Polacy już premierowi Tuskowi nie wybaczą. Tego cynizmu – pisze natomiast Antoni Trzmiel, redaktor naczelny portalu telewizjarepublika.pl.

Sprawę skomentował również Marek Magierowski z tygodnika Do Rzeczy, który stwierdził, że afera taśmowa to „Gyurcsanyi do sześcsyanu”.  

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy