Szydło o wotum nieufności wobec Macierewicza: Ten żenujący wniosek powinien być przemilczany

Artykuł
TELEWIZJA REPUBLIKA

– Antoni Macierewicz był zawsze po stronie piękna i prawdy. I za to jest atakowany przez tych, którzy prawdy się boją – mówiła dzisiaj w Sejmie premier Szydło.

Podczas dzisiejszego głosowania w Sejmie za wnioskiem o odwołanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza głosowało 166 posłów, przeciw – 267, wstrzymało się trzech posłów. Sejm odrzucił wniosek. Reprezentantem wnioskodawców był Stefan Niesiołowski. CZYTAJ WIĘCEJ

 – Padło tyle oszczerstw, kłamstw poniżających min. Macierewicza, że nie mogłam nie zabrać głosu. Busolą Antoniego Macierewicza są słowa „Bóg, honor i ojczyzna”. Dla mnie zaszczytem jest, że jest w rządzie, którym kieruję – komentowała wniosek i dyskusję posłów premier Szydło.

Jak podkreśliła szefowa rządu, wniosek o odwołanie szefa MON "jest niemądry i nie ma żadnego uzasadnienia". – Podstawą jest tekst w gazecie, która od lat walczy z PiS. A PiS ma od obywateli mandat, by brać odpowiedzialność za Polskę – tłumaczyła Szydło.

– Antoni Macierewicz był zawsze po stronie piękna i prawdy. I za to jest atakowany przez tych, którzy prawdy się boją (...) Stajecie po stronie kłamców i ludzi bez honoru. Powinniście się wstydzić – mówiła do opozycji Beata Szydło.


CZYTAJ WIĘCEJ:

Antoni Macierewicz odpowiada na zarzuty opozycji. "PO przekroczyła nawet doświadczenia PZPR"

Fala inwektyw pod adresem szefa MON. Niesiołowski: Grabarz lustracji i polityczny chuligan

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA, TVP Info, sejm.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy