Szeląg, Gorzkiewicz, Parchimowicz. Wysocy rangą prokuratorzy trafiają na najniższe szczeble

Artykuł
Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Była wiceszefowa Prokuratury Generalnej Marzena Kowalska odpowiedzialna za nadzorowanie najpoważniejszych śledztw mafijnych i korupcyjnych, i nadzorujący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, prokurator Ireneusz Szeląg – to tylko dwa z wielu nazwisk prokuratorów przeniesionych do prokurator rejonowych. Ujawniamy kolejne nazwiska zdegradowanych prokuratorów.

"Awanse" w dół zaliczyli m.in. prokurator Marek Staszak, do niedawna wpływowy prokurator, były szef Prokuratury Krajowej za czasów ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, w ostatnich latach odpowiadał m.in. za wnioski o kontrole operacyjną policji i służb.

Inni prokuratorzy przeniesieni do prokurator rejonowych to m.in. Ireneusz Szeląg (przeniesiony na najniższy szczebel prokuratorski do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście), Sławomir Górnicki (przeniesiony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów), Sławomir Gorzkiewicz (przeniesiony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście-Północ), Irena Łozowicka (przeniesiona do Prokuratury Okręgowej w Łodzi), Krzysztof Parchimowicz (przeniesiona do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów) i Andrzej Jarecki (przeniesiony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola) i Krzysztof Karsznicki. Z kolei nadzorujący program ochrony świadka koronnego Artur Kassyk został przeniesiony do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Dzisiejsze decyzje to pierwsze zmiany wprowadzone przez Zbigniewa Ziobrę po ujednoliceniu funkcji ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

Dzisiaj ogłoszono także, że Bogdan Święczkowski, były szef ABW,  został Prokuratorem Krajowym, zastępcą Prokuratora Generalnego. Zastępcami Prokuratora Generalnego będą także Marek Pasionek, Krzysztof Sierak, Robert Hernand i Dariusz Gabrel. Czytaj więcej


 Czytaj więcej:

Ziobro: Prezes Rzepliński stawia się ponad prawem

Powołano pełnomocnik ds. wojskowej służby kobiet. Macierewicz: Jesteście drogie panie solą polskiej armii

Źródło: TVN24, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy