Szefowa MEN: Polscy nauczyciele zamiast uczyć, wypełniają papierki

Artykuł
Anna Zalewska, szefowa MEN
TELEWIZJA REPUBLIKA

Nauczycielom zafundowano koszmar w postaci ewaluacji. W większości szkół nie ma e-podręczników, komputera, tablicy multimedialnej – mówiła w Sejmie minister edukacji narodowej Anna Zalewska, przedstawiając raport z czasów rządów koalicji PO-PSL.

Zdaniem szefowej MEN, Urząd Kontroli Skarbowej ukochał sobie system edukacji, "bo tyle jest tam nieprawidłowości". Według Zalewskiej może dojść do likwidacji 60 młodzieżowych ośrodków wychowawczych, które są jej zdaniem niezbędne.  – Wszystko z powodu oczywistych nieprawidłowości – dodała.

– Polska szkoła jest uwięziona w biurokracji. Hasło: Ewaluacja - polscy nauczyciele zamiast uczyć, wypełniają papierki. Poprzednie kierownictwo zafundowało nauczycielom koszmar – oceniła Zalewska. Jak zaznaczyła, "szkoła zaprzestała wychowania, a w zamian uczy tzw. kompetencji miękkich".

Minister edukacji poinformowała również, że resort wciąż bada sprawę 27 mln złotych na szkolenia informatyczne dla nauczycieli, które trafiły do jednej z fundacji. W ocenie Zalewskiej "najważniejszym audytorem jest społeczeństwo - uczniowie, nauczyciele, rodzice i jednostki oświaty".


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Kempa: Tsunami niegospodarności nie ominęło także Kancelarii Premiera

Raport rządów koalicji PO-PSL. Bańka o min. sportu: Jak w jeździectwie – ułańska fantazja, jeździec był bez głowy, koń z klapkami na oczach i tak sobie galopowaliście

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy