Szef PE grozi krajom niechętnym przyjmowaniu imigrantów. „To musi być narzucone siłą”

Artykuł
flickr/SPÖ Presse und Kommunikation/CC BY-SA 2.0

– W razie konieczności, to musi być narzucone siłą – stwierdził szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, odnosząc się do krajów niechętnych przyjmowaniu muzułmańskich imigrantów.

Martin Schulz zagroził takim krajom, które nie zgadzają się na bezwarunkowe przyjmowanie imigrantów. Niemiec podkreślał, że wobec krajów takich jak Węgry, Słowacja, czy Polska może być to narzucone siłą.

Martin Schulz o kwestii uchodźców mówił w niemieckiej telewizji ZDF.

Europa ultranacjonalistów – jeśli oni zwyciężą – to otrzymamy taką Europę, nie tylko w tej kwestii, lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być narzucone siłą – stwierdził Schulz.

– Ja należę do tych ludzi, którzy mówią, że w XXI wieku, wieku globalizacji, globalne problemy nie mogę być rozwiązane nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim – podkreślał szef Parlamentu Europejskiego.


CZYTAJ TAKŻE:

Węgrzy wprowadzą stan wyjątkowy? Jest propozycja szefa MSW

W obawie przed masowym napływem imigrantów Dania wstrzymuje ruch kolejowy i promowy z Niemiec

"Kraje UE muszą obowiązkowo przyjąć 160 tys. uchodźców". Juncker: Gdy mówimy o istotach ludzkich, kwestia religii nie ma znaczenia

 

 

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy