Szef MSZ Austrii ostro krytykuje unijną politykę wobec uchodźców. Chwali Polskę, Węgry i Słowację

Artykuł
FLICKR.COM/Bundesministerium für Europa/CC BY 2.0

Austriacki minister spraw zagranicznych Sebastian Kurz, w wywiadzie dla "Welt am Sonntag" ostro skrytykował zapowiedź niemieckiego rządu o przyjęciu uchodźców z Włoch i Grecji. Pochwalił za to, w tej kwestii, Polskę, Węgry i Słowację.

Sebastian Kurz, w wywiadzie dla "Welt am Sonntag" skrytykował Angelę Merkel, która zapowiedziała niedawno, że przyjmie do kraju uchodźców z Włoch i Niemiec. – To błędna polityka (...). Dopóki imigranci będą mieli wrażenie, że w końcu i tak dotrą do Niemiec, dopóty będziemy tylko wzmacniać przemytników ludzi i będziemy przyczyniać się do powstawania nowych fal imigrantów – stwierdził. 

Odnosząc się do dzisiejszego referendum na Węgrzech wskazał, że "gdyby naszym celem była od początku ochrona zewnętrznych granic UE, a nie relokacja uchodźców, to tego referendum nie byłoby". 

Przypomniał, że to m. in. Niemcy usiłowały narzucić UE inną politykę migracyjną. – Niebezpiecznym zjawiskiem jest tworzenie przez kilka krajów UE wrażenia, że stoją moralnie wyżej niż pozostałe kraje członkowskie (...). Nie powinniśmy stwarzać wrażenia, że ​​istnieją dwie różne klasy członków UE – stwierdził. – Węgry, Polska i Słowacja od początku nie popierały polityki zapraszania – dodał Kurz. 

Źródło: welt.de, wirtschaftsblatt.at, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy