Szczurek, "Farmazon" i koszulki "Konstytucja" w komisjach wyborczych

Artykuł
Twitter/@Szczurek1965, @DariuszMatecki

Arkadiusz Szczurek, jedna z „gwiazd” antyrządowych protestów i happeningów pochwalił się dziś rano, że jest przewodniczącym jednej z komisji wyborczych.

Chodzi o komisję na warszawskiej Woli, co kłóci się z tym, że Szczurek miał być rzekomo jednym z „mieszkańców Pucka” zakłócających uroczystości państwowe z udziałem głowy państwa.

Portal tvp.info przypomniał, że działacz ruchów opozycyjnych został skazany przez stołeczny sąd za zakłócanie porządku publicznego. Niegdyś Szczurek wdrapał się w Warszawie na Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Jak z kolei podaje portal wpolityce.pl, „mieszkaniec Pucka”, który nagle znalazł się w stołecznej komisji wyborczej to nie jedyny aktywista znany z manifestacji KOD, Obywateli RP i podobnych środowisk.

W Łodzi, na czele jednej z obwodowych komisji wyborczych, znalazł się pan Franciszek Jagielski, prawicowym internautom doskonale znany jako „Farmazon”, czyli mężczyzna, który wulgarnie zwyzywał dziennikarkę i operatora telewizji publicznej podczas jednej z manifestacji.

Ciekawie było również w Szczecinie, gdzie przewodniczącym komisji był lokalny działacz KOD. Mężczyzna przyszedł do pracy ubrany w koszulkę „Konstytucja”. Choć oczywiście nie ma tam logo żadnej z partii czy nazwiska żadnego z kandydatów, wiadomo, że taka koszulka jednoznacznie kojarzy się z konkretną opcją polityczną.

W sprawie przewodniczącego w „konstytucyjnej” koszulce interweniował obserwator społeczny z ramienia Stowarzyszenia Ruchu Kontroli Wyborów, a na miejsce wezwana została policja. Przedstawiciel Ruchu Kontroli Wyborów, Mariusz Łojko relacjonował w rozmowie z Radiem Szczecin, że przewodniczący tej komisji został wezwany przez swojego zastępcę do zdjęcia koszulki z napisem „konstytucja”, jednak mężczyzna odmówił.

 

Źródło: Niezależna.pl, Radio Szczecin

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy