Szczerski potwierdza: Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu

Artykuł
whitehouse.gov

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zdradził, że "Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Białym Domu". Zaproszenie wystosował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Polskie Radio wskazuje, że do spotkania obu przywódców ma dojść 12 czerwca w Waszyngtonie.

W czasie wizyty w Stanach Zjednoczonych polski prezydent będzie też na zachodnim wybrzeżu Ameryki oraz w Houston w Teksasie. Przewidziano tam przede wszystkim spotkania związane z polsko-amerykańską współpracą gospodarczą.

- Szczegóły wizyty będą teraz przedmiotem ustaleń miedzy kancelariami obu prezydentów - podkreślił Krzysztof Szczerski. Zaznaczył, że prezydent planował wizytę gospodarczą w USA w czerwcu.

- Z naszego punktu widzenia było najdogodniej, gdyby można było zorganizować jedną dużą wizytę, która obejmowałaby zarówno Waszyngton, jak i komponent gospodarczy. Ale o tym będziemy jeszcze rozmawiać - powiedział prezydencki minister.

Jak dodał, nie jest wykluczone, iż podobnie jak to było w ubiegłym roku, prezydent uda się do Waszyngtonu po szczycie Inicjatywy Trójmorza, który odbędzie się w Słowenii w dniach 5-6 czerwca. Krzysztof Szczerski dodał, że Inicjatywa Trójmorza będzie zapewne jednym z tematów rozmów prezydentów: Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.

Szef gabinetu prezydenta poinformował też, że w ostatnim tygodniu maja udaje się do Waszyngtonu, aby omówić polityczny komponent wizyty prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: Polskie Radio, IAR, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy