Szczepienia w firmach na nowych zasadach. Waldemar Kraska ujawnia nowe informacje

Artykuł
Od wczoraj do szpitala narodowego trafiają pacjenci bezpośrednio z karetek - powiedział Waldemar Kraska
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Istnieje szansa, że pułap 500 osób chętnych do zaczepienia w zakładzie pracy, który do niedawna był warunkiem koniecznym, zostanie obniżony. Waldemar Kraska ujawnia nowe informacje

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został skonfrontowany z tematem dotyczącym pułapu 500 osób chętnych do zaszczepienia w zakładach pracy, jako warunek konieczny. Wiceminister zdrowia przyznał, że być może ten wymóg zostanie obniżony.

- To jest taki wymóg dla dużych zakładów. My oczywiście dajemy szczepionkę do takiego punktu, ale firma musi sama taki punkt stworzyć, zapewnić ekipę, która będzie szczepiła swoich pracowników. Zobaczymy, jeżeli to będzie za duży pułap, to się obniży, ale na początek ustawiliśmy taką poprzeczkę 500 osób w danym zakładzie pracy - powiedział wiceminister zdrowia.

Waldemar Kraska podczas rozmowy odniósł się również do przewożenia pacjentów z koronawirusem poza Warszawę, gdy w szpitalu na narodowym są wolne miejsca, podkreślił, że „od wczoraj do szpitala narodowego trafiają pacjenci bezpośrednio z karetek, ten system został udrożniony".

- Zwiększamy liczbę łóżek, nie tylko w szpitalach stacjonarnych, ale także w szpitalach tymczasowych – podkreślił.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy