Sytuacja w Ustroniu Morskim opanowana

Artykuł
PAP/Marcin Bielecki

Sytuacja na kempingu w Ustroniu Morskim jest opanowana - poinformowała w sobotę wójt gminy. W piątek wieczorem trąba powietrzna porwała 8 domków holenderskich, sześć osób zostało poszkodowanych.

Do Ustronia Morskiego przyjechali właściciele domków holenderskich, które stały na kempingach. Jak poinformowała PAP w sobotę wójt gminy Bernadeta Borkowska, teren jest już właściwie uprzątnięty - elementy zniszczonych domków zostały złożone w jedno miejsce, prawdopodobnie wkrótce zostaną zabrane.

Wójt Borkowska dodała, że zaproponowała właścicielom domków pomoc ze strony gminy, jeśli taka będzie potrzebna.

W piątek wieczorem nad Ustroniem Morskim przeszła trąba powietrzna. Jak informował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, trąba porwała 8 domków holenderskich, a sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych.

Strażacy swoje działania zakończyli w piątek po godz. 22 - poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu kpt. Krzysztof Azierski. Sprawdzili m.in., czy na terenie nie ma więcej poszkodowanych osób, a także przeszukali rumowisko. Odłączone zostały media i zabezpieczone butle gazowe. (

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy