Sytuacja jest bardzo poważna! Tyko w środę w polskich lasach wybuchło 100 pożarów. Najgorzej jest...

Artykuł
pixabay

W środę najwięcej pożarów w lasach wybuchło na Mazowszu - 32. W Łódzkiem odnotowano 15 pożarów, 14 w Wielkopolsce. Obecnie najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w zachodnich powiatach woj. lubuskiego i części woj. dolnośląskiego.

 

Największy pożar, który w środę miał miejsce, powstał ok. godz. 11.40 w okolicach miejscowości Myślakowice w woj. mazowieckim. W akcji brało udział 70 jednostek straży pożarnej i ponad 200 strażaków, w tym 11 z woj. łódzkiego. Do gaszenia były wykorzystane również 4 samoloty. 

 

 

Mazowiecka Straż Pożarna podała w czwartek na Twitterze, że akcja gaśnicza trwała prawie 16 godzin. Jak powiedział w czwartek PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z KW PSP w Warszawie, spaliło się ok. 65 hektarów lasu. Wskazał, że miał kilka źródeł i być może były to podpalenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja.

Jak przekazał rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak w środę (stan na godz. 13) cała zachodnia Polska od północy do południa była objęta najwyższym stopniem zagrożenia pożarowego. Dotyczyło ono dużej części województwa wielkopolskiego i pomorskiego oraz województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Trzeci stopień zagrożenia obowiązywał również w części woj. łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Obecnie, jak wskazują na stronie internetowej Lasy Państwowe, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje w zachodnich powiatach woj. lubuskiego i części woj. dolnośląskiego.

 

zachod_670

(źródło: bdl.lasy.gov.pl)

 

Czytaj także:

Wsparcie dla ofiar oszustw i wyłudzeń. Ministerstwo Sprawiedliwości dla seniorów

Źródło: twitter, pr24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy