Syn Ryszarda K. pobił operatora TVP? Szef TAI chce surowej kary dla sprawcy

Artykuł
Pobity operator Telewizji Polskiej.
TVP info

- W czwartek po godzinie 19.30 doszło w Gdyni do brutalnego ataku na operatora Telewizji Polskiej. Prawdopodobnie syn zatrzymanego przez CBA biznesmena Ryszarda K. podszedł do ekipy, a następnie – jak wynika z relacji reporterki – zaczął popychać operatora; kilkukrotnie uderzył go też w twarz.

Do zdarzenia doszło w pobliżu posiadłości Ryszarda K. W pewnym momencie do ekipy TVP podszedł syn biznesmena. – Uderzył operatora kilkukrotnie w twarz, wywrócił na ziemię – relacjonuje dziennikarka TVP Małgorzata Rakowiec. Na miejsce przyjechała policja oraz karetka.

– Ten uraz głowy wygląda na niebezpieczny. Policja podjęła już czynności. Najprawdopodobniej ten sam mężczyzna wcześniej, kiedy kończyły się czynności na terenie posesji w Gdyni, miał innemu operatorowi, który pracował dronem, grozić, że zniszczy mu sprzęt, a jego pobije – relacjonuje Rakowiec.

W czwartek CBA zatrzymało Romana Giertycha. Wraz z mecenasem zatrzymano też biznesmena Ryszarda K. oraz dziesięć innych osób.

 

Jak informuje CBA, zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

Źródło: TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy