ŚWIETNE WIEŚCI! Anita Włodarczyk mistrzynią igrzysk olimpijskich w Londynie. Powód? ZOBACZ

Artykuł
Twitter

Anita Włodarczyk we wtorek otrzymała z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oficjalną informację, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) potwierdził jej tytuł mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, wywalczony podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku.

Cała procedura rozpoczęła się dwa lata temu. W październiku 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski pozbawił Rosjankę złotego krążka wywalczonego w 2012 roku w Londynie. Stało się wówczas jasne, że pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni olimpijskiej przypadnie zatem drugiej w konkursie Anicie Włodarczyk. We wtorek lekkoatletka z Rawicza otrzymała oficjalne potwierdzenie tych informacji, a swoją radością podzieliła się z fanami na Twitterze.

"Chciałbym podzielić się z wami piękną informacją, którą otrzymałam kilka godzin temu od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który otrzymał oficjalne informacje z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dotyczącą przyznania mojej osobie złotego medalu igrzysk olimpijskich z Londynu z 2012 roku. Jest to dla mnie piękny dzień. Tak jak miałam piękną, złotą niedzielę w Berlinie, tak dzisiaj, we wtorek 14 sierpnia, dotarła do mnie super wiadomość. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa, czekam teraz na to, aż medal trafi w moje ręce" - powiedziała dwukrotna już mistrzyni olimpijska. Włodarczyk zdobyła bowiem także złoto igrzysk w 2016 roku w

Źródło: rmf24.pl, onet.pl, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy