Światowy Kongres Antydopingowy odbędzie się w Katowicach

Artykuł
Telewizja Republika

W 2019 roku w Katowicach odbędzie się Światowy Kongres Antydopingowy. – Mamy wielkie szanse, więc staramy się o tę organizację, to byłby wielki prestiż dla Polski, dla polskiego sportu i dla mnie osobiście – mówił minister sportu i turystyki kilka dni temu na naszej antenie.

– Staramy się o organizację w 2019 roku w Katowicach Światowego Kongresu Antydopingowego. To niezwykle prestiżowe wydarzenia, zjawia się na nim 2 tys. przedstawicieli sportu. To będzie kongres, który będzie odbywał się przed igrzyskami w Tokio, wiec decyzje, które tam zapadną będą miały wpływ na sport. Mamy wielkie szanse, więc staramy się o tę organizację, to byłby wielki prestiż dla Polski, dla polskiego sportu i dla mnie osobiście – mówił 14 maja minister sportu i turystyki Witold Bańka na antenie Telewizji Republika.

Bańka w kwietniu został przedstawicielem Rady Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej, słynnej WADA. Polski minister reprezentuje 47 krajów w organizacji, która uchodzi za największy i właściwie jedyny postrach dla współczesnych sportowców, którzy w niesamowitej wręcz skali oszukują kibiców i rywali stosując niedozwolone środki dopingujące.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy