Stracono 15 bojowników ISIS za ataki terrorystyczne na Synaju
W Egipcie stracono we wtorek piętnastu bojowników, skazanych za przeprowadzenie ataków terrorystycznych, w których zginęli członkowie sił bezpieczeństwa na półwyspie Synaj – podali przedstawiciele egipskiej policji.
Egzekucje przeprowadzono we wtorek o świcie w dwóch więzieniach na północy kraju, gdzie przetrzymywano skazanych. Sądy wojskowe uznały ich za winnych ataków na żołnierzy i policjantów na Synaju na wschodzie Egiptu, który nękany jest przez dżihadystów.
Jest to największa masowa egzekucja w Egipcie od 2015 roku, kiedy stracono sześciu dżihadystów – wskazuje agencja AFP.
IAR
Komentarze
Najnowsze
Trzaskowski do dymisji! Rusza obywatelska akcja na rzecz referendum
Pęka zmowa milczenia. Kolejny lekarz mówi o patologii w Szpitalu Południowym
Nowy rejestr umów rusza od 1 lipca. Rezydenci wskazują na poważną lukę