Stoltenberg: Szczyt NATO będzie sygnałem partnerstwa transatlantyckiego

Artykuł
Wikimedia Commons

– Będzie to pierwsze spotkanie, na którym pojawi się nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, będzie to jego pierwsza wizyta w Europie. Będzie to też pierwsze spotkanie z nowym prezydentem Francji. Dlatego stanie ono się bardzo ważnym sygnałem dotyczącym partnerstwa transatlantyckiego – mówił dziś w Parlamencie Europejskim sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

Mowa o szczycie NATO odbędzie się 25 maja w Brukseli. Po objęciu prezydentury przez Donalda Trumpa, szef NATO ma nadzieję, że brukselski szczyt o którym mowa, będzie potwierdzeniem partnerstwa pomiędzy sojusznikami.

– Podczas szczytu omawiane będą sprawy istotne dla wszystkich członków UE, niezależnie od tego, czy należą oni do NATO, czy nie – mówił Stoltenberg podczas spotkania z komisją spraw zagranicznych PE oraz podkomisją ds. bezpieczeństwa i obrony europarlamentu.

– Wiele z tych działań to działania cywilne, które nie mają nic wspólnego z NATO i zdolnością wojskową, ale niektóre z tych działań mają charakter militarny. Widzieliśmy to przez wiele lat w Afganistanie, czy teraz widzimy w walce z Państwem Islamskim w Iraku, czy Syrii – dodał.

 

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy