Środki pochodzące od przestępców, wracają do ofiar by ratować ich życie i zdrowie

Artykuł
pixabay/Telewizja Republika

Dziś, odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefa Gabinetu Ministra Sprawiedliwości Michała Wosia, sekretarza stanu Michała Wójcika oraz wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Podczas konferencji, ogłoszono objęcie kolejnego województwa ministerialnym wsparciem.

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło wielki ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości przekraczającej 100 milionów złotych. Środki będą pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory.

- Uruchamiamy program warty 100 milionów zł przeznaczony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce. Program jest ukierunkowany na zwiększenie bezpieczeństwa Polaków –  mówił 31 stycznia Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości przekazania sprzętu ratowniczego dla strażaków, inaugurującego program wsparcia OSP.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, uroczyście objęto wielkim ogólnopolskim programem wsparcia dla OSP kolejne województwo.

Śląskie otrzymało od Ministerstwa Sprawiedliwości 7,5 mln złotych na zakup nowoczesnego sprzętu, który pomorze w ratowaniu życia.

W trakcie konferencji Michał Woś zaznaczył swoje uznanie dla strażaków ochotników.

- To strażacy ochotnicy są pierwsi na miejscach wypadków, to oni niosą pomoc jako pierwsi – podkreślił Michał Woś.

 

Wsprarcie Ministerstwa Sprawiedliwości, to największe w historii takie dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Decyzja Ministra Ziobry o wdrożeniu tego programu jest wyrazem szacunku dla tej formacji.

- Szacunku jako Ministra Sprawiedliwości, ale też i rządu dobrej zmiany, który pokazuje, że myśli o bezpieczeństwie Polaków, szanuje i docenia tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie działając w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych – stwierdził minister Ziobro.

 

 

- Bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale równie ważne jest to, że Fundusz Sprawiedliwości to są środki pochodzące od przestępców, a nie od podatników, które wracają teraz do ofiar tych przestępstw, by ratować ich życie i zdrowie – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

To realna pomoc dla ofiar wypadków. Dlatego Minister Sprawiedliwości postanowił objąć programem Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce. Bo to właśnie strażacy z OSP często są pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie ofiar. Niosą pomoc z wielkim oddaniem, a często z narażeniem własnego życia.

 

 

Źródło: ms.gov.pl, twitter.com/MS_GOV_PL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy