Spełniło się marzenie nękanego 9-latka! Wyprowadził na boisko gwiazdy ligi rugby

Artykuł
Zdj. zrzut ekranu Twitter/NRL

Wideo z 9-letnim Australijczykiem Quadenem Baylesem niedawno podbiło sieć i chwyciło za serce miliony internautów na całym świecie. Przypomnijmy, że przybity chłopiec, po kolejnych wyzwiskach i przemocy ze strony szkolnych kolegów, zrozpaczony wyznał matce, że chce się zabić.

Kobieta nagrała dziecko i upubliczniła film. Z całego świata zaczęły napływać wyrazy wsparcia dla Quadena.

9-latek z Queensland był nękany przez rówieśników z powodu choroby- karłowatości. Matka chłopca w opublikowanym w sieci filmie ujawniła, jak bardzo każdego dnia cierpi jej dziecko. Los Quadena poruszył mnóstwo internautów, a także celebrytów, m.in. aktora Hugh Jackmana. Komik Brad Williams zorganizował natomiast internetową zbiórkę. Jej celem było wysłanie chłopca do Disneylandu. Planowano zebrać 10 tys. dolarów, na konto zbiórki wpłynęło jednak… 47 razy więcej pieniędzy.

 

Ostatnio spełniło się wielkie marzenie Quadena. W sobotę 9-latek został poproszony o wyprowadzenie na boisko drużyny gwiazd ligi rugby, złożonej z rdzennych mieszkańców Australii- Aborygenów. Chory chłopiec również jest Aborygenem i poprowadził zawodników przeciwko maoryskim gwiazdom z Nowej Zelandii. Chłopiec własnoręcznie przekazał piłkę sędziemu, który otworzył spotkanie. Choć jego drużyna ostatecznie przegrała mecz, matka chłopca podkreśliła na konferencji prasowej, że był to „najlepszy dzień życia” jej dziecka.

 

Źródło: Polsat News

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy