Spadek wartości bitcoina. Stracił 20% ceny

Artykuł
Bitcoin
pexels.com

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zwrócił uwagę, że "przy inwestycjach w bitcoina zalecana jest ostrożność i nieangażowanie istotnej części swoich oszczędności". Bitcoin stracił blisko jedną piątą swojej wartości w ostatnich dniach.

Bitcoin, czyli największa kryptowaluta na świecie, staniała ostatecznie o 15 proc., ale przez pewien czas przecena wynosiła 20% wartości.

W związku z gwałtownym spadkiem wartości bitcoina zniknęło z całego rynku ok. 170 mld dol.

Obecnie wartość rynku bitcoina szacowana jest na 959,5 mld dol., choć jeszcze niedawno analitycy związani z firmą Coinmarketcap oceniali ją na ok. 1,1 bln dol.

- Kurs Bitcoin stracił przez weekend blisko 1/5, spadając z 42 000 do 33 000 USD. Spekulacja na tym cyfrowym tulipanie kwitnie! Ponownie zalecam ostrożność i nieangażowanie w Bitcoin istotnej części swoich oszczędności. Polecam za to regularne inwestowanie z @Moje_PPK" - stwierdził szef PFR.

bet_670.

Mimo gwałtownego spadku wartość bitcoina w ciągu ostatnich 12 miesięcy wciąż jest o 340 proc. większa, a ubiegłotygodniowy rekordowy wynik 42 tys. dol. za token to największa wartość tej kryptowaluty od początku jej istnienia.

Według wielu inwestorów kryptowaluta bitcoin konkuruje ze złotem wśród inwestorów.

Przed ryzykiem związanym z inwestycjami w kryptowaluty ostrzegały również Narodowy Bank Polski oraz Komisja Nadzoru Finansowego, które wielokrotnie zwracały uwagę, iż wirtualne waluty nie są emitowane ani gwarantowane przez bank centralny państwa i nie są prawnym środkiem płatniczym.

 

Źródło: Polski Fundusz Rozwoju PFR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy