Soros sowicie opłacał stowarzyszenie córki prezesa TK Rzeplińskiego

Artykuł
ZRZUT EKRANU Z WWW.BLOOMBERG.COM

Do stowarzyszenia Róży Rzeplińskiej, córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego od lat płyną pieniądze miliardera George'a Sorosa. Środki te zasilają konto Stowarzyszenia 61, jak i samej Rzeplińskiej - informuje "Gazeta Polska".

„Stowarzyszenie 61” znane jest w Polsce od 2015 roku - wtedy to, podczas jednej z debat prezydenckich, jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę, że we władzach stowarzyszenia zasiada córka byłego prezydenta, a prezesem zarządu jest Róża Rzeplińska – córka Andrzeja Rzeplińskiego. Na stronie mamprawowiedziec.pl możemy przeczytać : „Stowarzyszenie 61 jest niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne”. 

"Gazeta Polska" dotarła do informacji z których wynika, że od wielu lat hojnym sponsorem stowarzyszenia jest ... George Soros. W 2014 roku, z kwoty pół miliona złotych, jaką Stowarzyszenie 61 otrzymało od darczyńców, ponad 300 tysięcy zł przekazała Fundacja im. S .Batorego, której założycielem jest Soros. - Fundacja Batorego finansowała stowarzyszenie Rzeplińskiej już od 2006 roku – czytamy w „Gazecie Polskiej”.

Łącznie fundacja Róży Rzeplińskiej otrzymała w ostatnich latach od podmiotów podległych Sorosowi kilka milionów złotych, z czego część bezpośrednio trafiła do kieszeni Róży Rzeplińskiej - informuje "Gazeta Polska".

 

Źródło: "Gazeta Polska"

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy