Sondaż IBRiS: PiS zdecydowanie na czele, sześć partii w Sejmie

Artykuł
WIKIPEDIA/ KPALION/ CC BY-SA 3.0

Nie sprawdziły się przewidywania, że PiS znacząco utraci poparcie społeczeństwa na skutek zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Onetu, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 31,8 proc. głosów i jest zdecydowanym liderem. Druga jest .Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 20 proc.

W dalszym ciągu poparcie społeczne traci Platforma Obywatelska, która znalazła się na trzecim miejscu z wynikiem 18 proc. głosów. Według sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to do Sejmu powróciłaby Zjednoczona Lewica (7,9 proc.). Nad progiem wyborczym znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe (6,4 proc.) oraz Kukiz'15 (6,1 proc.).

Największy wzrost (o 7 proc.) zanotowała partia Ryszarda Petru, która przejęła wyborców przede wszystkim PO. Wielu komentatorów łączy to z ostatnią aktywnością .Nowoczesnej.

Sondaż został przeprowadzony za pomocą metody telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych na próbie 1100 osób.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Polacy nie uwierzyli w "zamach na demokrację". PiS wciąż z wysokim poparciem

Sondaż: .Nowoczesna wyprzedza PO. PiS mocno na prowadzeniu

Źródło: Onet.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy