Śledztwo ws. Macierewicza i raportu o WSI umorzone po raz drugi

Artykuł
Antoni Macierewicz, PiS
Telewizja Republika

Warszawska Prokuratura Apelacyjna umorzyła śledztwo ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza, który w 2007 roku był szefem komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych.

W dniu dzisiejszym zostało umorzone śledztwo o sygn. Ap V Ds 29/15, prowadzone w sprawie  niedopełnienia obowiązków oraz przekroczenia uprawnień w okresie od 17 stycznia 2007 r. do 12 lutego 2007 r. w Warszawie przez Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza, związanych z pracami tej Komisji jak i opublikowanym w Monitorze Polskim Nr 11 z dnia 16 lutego 2007 r., poz. 110, raportem o działaniach żołnierzy i pracowników WSI - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Jak poinformowano, postanowienie o umorzeniu zostało wydane na podstawie art. 17 § 1 pkt 2 k.p.k. – wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego.

W komunikacie podkreślono, że po umorzeniu śledztwa w tej sprawie 30 grudnia 2013 roku i uchyleniu tej decyzji  w dniu 2 lutego 2015 r. "sąd nakazał prokuratorowi ponowną analizę zgromadzonego materiału dowodowego bez zalecania dokonania dalszych czynności dowodowych, czy też wskazywania kierunków postępowania".

Po przeprowadzeniu przez prokuratora ponownej wszechstronnej analizy materiału dowodowego, podjęta została decyzja o umorzeniu

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy