Skandaliczna manipulacja TVN-u! Ten wykres wywołał oburzenie

Artykuł
TVN 24

– Według platformy zajmującej się koronawirusowymi statystykami krzywa zachorowań w Polsce ciągle rośnie. W porównaniu do Włoch, Niemiec, Francji czy Hiszpanii mamy tendencję wzrostową - przekonywała lektorka podczas przedstawiania wykresu w "Faktach po faktach" na antenie TVN.

Grafika prezentowała liczbę aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Francji. Uwagę zwrócił jednak fakt, że przyrosty zakażeń są w zupełnie innych skalach - w przypadku Polski liczba aktywnych przypadków to około 10 tys., w Europie Zachodniej w danym momencie było takich osób nawet 100 tys. Na grafice zestawienie jest to jednak w taki sposób, jakby liczba przypadków w Polsce była wyższa i jeszcze rosła.

– Grafika pokazuje, że w Polsce liczba zakażonych jest obecnie o wiele wyższa niż w innych krajach. A fakty? Fakty są takie, że aktywne przypadki to u nas obecnie 10 719 osób, podczas gdy w Niemczech 12 712, w Hiszpanii 55 219, we Włoszech 60 960, a we Francji aż 89 753" – zauważył portal tvp.info.

Uwagę zwaraca także fakt, że na grafice zaprezentowanej przez TVN Niemcy zostały oznaczone... czarnym kolorem na czarnym tle. 

Źródło: TVN 24 // TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy