Skąd tak wiele problemów Częstochowy? Warzocha: Brak sukcesów związany jest z polityką, którą uprawia prezydent miasta

Artykuł
Telewizja Republika

Marcin Bąk w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie'' rozmawiał z senatorem, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Częstochowy Artur Warzocha, który w programie opowiedział o problemach, z którymi boryka się to miasto – W tym mieście niespecjalnie się cokolwiek dzieje, gdyby nie Jasna Góra, gdyby nie szczyt pielgrzymkowy i liczne pielgrzymki no to trudno wymienić jakiekolwiek ważne wydarzenie i ważną inwestycje, która miałaby taki charakter cywilizacyjny - ocenił w programie.

– Startuje pan w tym wyścigu do fotela prezydenckiego w bardzo specyficznym mieście, jakim jest Częstochowa - miasto symbol. Taki swoisty paradoks, bo to miasto-sanktuarium jest uważane za jedno z najbardziej lewicowych miast w Polsce - zauważył Marcin Bąk. 

 – Na terenie znajduje się Częstochowy znajduje się sanktuarium, nie byłoby Częstochowy gdyby nie Jasna Góra - powiedział Artur Warzocha. 

– Częstochowa kiedyś liczyła 270 tysięcy mieszkańców, ale od kilkunastu lat mamy taki trend negatywny. Oblicza się każdego dnia z Częstochowy ubywa 12 mieszkańców - mówił senator. 

– Jest to miasto z wieloma problemami - podkreślił kandydat na prezydenta Częstochowy. 

– Większości Polaków kojarzy się to miasto z sanktuarium jasnogórskim.  (...) Nasi rodacy mieszkający za granicą wymieniają głównie trzy miasta: Warszawę, Kraków, Częstochowę i to je najchętniej odwiedzają  - powiedział polityk. 

– To co jest najbardziej smutne to to, że miasto w ogóle nie wykorzystuje tego swojego potencjału, który dalej jest ogromny - ocenił Warzocha. 

– Wytłumaczenie leży także po stronie tego układu, który teraz obecnie rządzi. (...) Ten brak sukcesów jest również związany z polityką, którą uprawia prezydent miasta - ocenił.

– W tym mieście niespecjalnie się cokolwiek dzieje, gdyby nie Jasna Góra, gdyby nie szczyt pielgrzymkowy i liczne pielgrzymki no to trudno wymienić jakiekolwiek ważne wydarzenie i ważną inwestycje, która miałaby taki charakter cywilizacyjny - stwierdził senator. 

– Na tle miast porównywalnej wielkości, Częstochowa jest miastem najwolniej się rozwijającym, najwięcej ludzi z niego ubywa i według badań zadowolenia z życia, ten współczynnik tutaj także jest najniższy - dodał. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy