Skąd się wzięła tajemnicza konstrukcja w sercu Puszczy Noteckiej? Zdradzamy kilka faktów

Artykuł
twitter.com

Na jeziorze Stobnica w Puszczy Noteckiej trwa budowa potężnego ośrodka, który nie był dotąd powszechnie znany. Oburzenie jest o tyle zasadne, że konstrukcja powstaje w sercu parku krajobrazowego. Internet wrze już od kolejnych doniesień.

"Taka ciekawostka... ktoś sobie buduje zamek?! na jeziorze Stobnica w Puszczy Noteckiej. Długość ponad 200m, zdjęcie z map Google. Nie ma dostępu normalnie (płot w około całego jeziora z lasem). Tu nie chodzi oczywiście o to, że ktoś ma kasę i sobie coś buduję tylko o to, że ktoś uzyskał pozwolenie na budowę tak wielkiej konstrukcji na środku jeziora w puszczy w samym środku parku krajobrazowego" – czytamy na profilu "Zwiadowca Historii" na Facebooku.

1_670_51

2_670_49

3_670_30

 

Na zdjęciach satelitarnych widać już, że będzie to olbrzymi zamek z murami obronnymi i basztami. Obiekt zlokalizowany jest na sztucznej wyspie i otoczony wodą spiętrzoną na rzece Kończak, gdzie znajdują się stawy rybne.

Obiekt ma mieć wysokość prawie 50 metrów i 15 kondygnacji - 14 nadziemnych i 1 podziemną. Budowla zwieńczona zostanie wieżą. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. 

W środku znajdzie się 46 lokali mieszkalnych, a kondygnację podziemną przeznaczono na garaże dla aut oraz funkcje towarzyszące.

Z raportu oddziaływania na środowisko dowiadujemy się jeszcze m.in. że na stałe w zamku mieszkać ma 97 osób, a czasowo przebywać 10 osób personelu obsługi.

Internauci nie kryją oburzenia i publikują coraz więcej informacji dotyczącej tej tajemniczej oburzającej inwestycji. 

 

Źródło: twitter.com, facebook.com/zwiadowcahistorii, gloswielkopolski.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy