Shaded: Unia Europejska chroniąc nielegalnych imigrantów stanęła po stronie oprawców, nie ofiar

EmaPob 22-05-2017, 08:25
Artykuł
Telewizja Republika

– Uchodźca to jest osoba, która uciekła z terenu wojennego i jest na obcym terenie ponad 3 miesiące. Należy pamiętać, że to nie są osoby, które znajdują się w bezpośrednim zagrożeniu życia - mówiła na temat kryzysu imigracyjnego w Europie Miriam Shaded.

Gościem poranka w Telewizji Republika była Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

"Unia pomaga nielegalnym imigrantom, którzy roszczą sobie prawo do pomocy"

– W przypadku prześladowanych chrześcijan, ogromnym ryzykiem jest pojechać np. do ambasady, jeśli nie mają one zielonego światła, że mogą starać się o wizę - mówiła Shaded. - Unia pomaga nielegalnym imigrantom, którzy roszczą sobie prawo do pomocy. Te osoby są niezweryfikowane, bo większość z nich wyrzuca dokumenty albo ma dokumenty fałszywe. Widziałam, jak to wygląda w praktyce. Oni nie są w stanie zweryfikować tego, kto do Europy przyjeżdża - podkreśliła Shaded. 

– Jeśli chodzi o wyznawców islamu, oni są wychowywani w takiej ideologii, która każe prześladować niewiernych - powiedziała Miriam Shaded. - Satystyki pokazują, ze na terenie Europy częstotliwość chociażby gwałtów na Europejkach jest ogromna. Gwałty to bardzo niewygodny i pomijany temat. Na szczęście da się to oszacować. W Niemczech powstają strony internetowe, gdzie są rejestry, kiedy i gdzie ich dokonano. Unia Europejska stanęła po stronie oprawców, nie chroniąc ofiar - stwierdziła prezes Fundacji Estera. 

"Imigranci ekonomiczni, bądź nielegalni uchodźcy, nie powinni mieć oficjalnego wstępu na teren Polski"

– Polski rząd dzięki Bogu nie chce przyjmować uchodźców, którzy nie są osobami potrzebującymi - powiedziała Shaded. - Polska powinna jeszcze zrobić jedną istotną rzecz - zamknąć granice dla nieobywateli Unii Europejskiej.  Imigranci ekonomiczni, bądź nielegalni uchodźcy nie powinni mieć oficjalnego wstępu na teren Polski. Dla każdego normalnego obywatela jest to stan zauważalny, dlatego zaczyna być to bardzo niebezpieczne - powiedziała Miriam Shaded. 

– Każda pomoc jest wartościowa i potrzebna - stwierdziła Miriam Shaded. - Jestem za propagowaniem wszelkiego rodzaju pomocy. Chrześcijanie uciekają stamtąd przed rzezią. To, że wybuduje się i tam budynek, na który zaraz spadnie bomba, nic nie da, a tylko odwlecze ich niedolę. Pomoc powinna być skierowana do tych najbardziej potrzebujących, można to robić poprzez udzielanie wiz, pomoc w ambasadach. Nie jest to pomoc, jaką oferuje Unia Europejska - powiedziała Shaded. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy