Senator Ryszka: Moje zwycięstwo jest zwiastunem wygranych wyborów prezydenckich i parlamentarnych

Artykuł
telewizja republika

Zdobycie przeze mnie mandatu senatorskiego jest ważnym przesłaniem – ludzie powoli otwierają oczy, wiedzą, że musi dojść do zmiany tych rządów. Moja wygrana jest zwiastunem wygranych wyborów wiosną – mówił w Telewizji Republika Czesław Ryszka z PiS zwycięzca uzupełniających wyborów do Senatu w okręgu na Śląsku.

Czesław Ryszka wygrał w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu wyborczym nr 75 (Śląskie) uzyskując 56 proc. głosów. Kandydat PO uzyskał 29 proc.

– Nie było łatwo. Prowadziliśmy profesjonalną kampanię wyborczą, krótką, ale profesjonalną – podkreślał.

Przyznał, że sytuacja na Śląsku i sposób, w jaki obecny rząd traktuje górników przyczyniły się w dużym stopniu do jego zwycięstwa.

– Strajki w kopalniach były motorem napędzającym moją kampanię. Spotykałem się z górnikami, rozmawiałem z nimi – mówił.

Jego zdaniem rząd chce doprowadzić do upadku Jastrzębskiej Spółki Węglowej, żeby zyskać pieniądze od zainteresowanych nią zagranicznych inwestorów, dlatego celowo pozostawia na stanowisku nieudolnego prezesa.

– Na przykładzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej widać wyraźnie, że ktoś chce doprowadzić do pozbawianie płynności finansowej tej spółki (…), żeby mogła trafić w ręce zagranicznego inwestora – stwierdził.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rzecznik „Solidarności”: Może dojść do rozlewu krwi, górnicy są bardzo zdeterminowani

Przed siedzibą JSW znów gorąco. Policja użyła armatek wodnych i gazu pieprzowego

Źródło: telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy