Senator Maria Koc: Rafał Trzaskowski wstydzi się polskiej historii

Maria Koc, Senator PiS

Gościem redaktora Karola Plewy w programie Polska na Dzień Dobry była dziś Senator Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc. Głównym tematem rozmowy stały się obchody stulecia Bitwy Warszawskiej.

Maria Koc podkreśliła trudy długich przygotować do obchodów rocznicowych w okolicznościach pandemii. Przyznała jednak, jak wyjątkowo ważne było dla Polaków - nie tylko mieszkańców Warszawy - należyte uczczenie pamięci poległych za niepodległość:

"W całym kraju odbywały się uroczystości i widać, że Polacy są dumni z tamtych wydarzeń, które sto lat temu zapewniły Polsce utrzymanie niepodległości, ale też Polacy zdają sobie sprawę z tego, że to było wydarzenie, które ochroniło również Europę przed czerwoną zarazą komunizmu. To było wielkie zwycięstwo."

Obchody stulecia Bitwy Warszawskiej dopełniło podpisanie polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnieniu współpracy obronnej:

"Ta umowa jest zwieńczeniem wielu miesięcy intensywnych prac, kontaktów pomiędzy prezydentem Polski panem Andrzejem Dudą a prezydentem Stanów Zjednoczonych, panem Donaldem Trumpem [...] Wszyscy na tę umowę czekaliśmy, ponieważ ona zwiększa obecność wojsk amerykańskich w Polsce i zacieśnia nasza współpracę, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa Polsce."

Maria Koc odniosła się również do kwestii nieobecności prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na uroczystościach rocznicowych:

"Jako Polka oceniam jego zachowanie jako skandaliczne. Powinien być na tych uroczystościach, powinien wygłosić płomienne wystąpienie, podziękować pokoleniu, które walczyło o wolną Polskę (...) Oby nigdy polskim prezydentem nie został człowiek pokroju Rafała Trzaskowskiego, który wstydzi się polskiej historii."

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy