Sellin: Skoro PO tak popiera komisje śledcze, to dlaczego odmawiała ich powołania w ważniejszych sprawach niż SKOK

Artykuł
telewizja republika

Komisje śledcze miały powstawać, jeżeli wymiar sprawiedliwości sobie nie radzi. Postulowaliśmy komisję śledczą ws. afery hazardowej, w sprawie afery taśmowej – wszystkie odrzucali posłowie PO. Teraz postulują komisję ws. SKOK-ów, chociaż nie ma nawet żadnego wniosku o ściganie kogokolwiek w tej sprawie – mówił na antenie Telewizji Republika Jarosław Sellin z PiS-u.

– Jak posłowie PO są tacy gorliwi na komisje śledcze, to niech się na nie zgadzają w ważniejszych sprawach, niż SKOK. W takich sprawach, kiedy np. nie można przesłuchać czołowych polityków zamieszanych w afery – stwierdził.

Sellin podkreślił, że SKOK-i są bardzo korzystne dla polskiego społeczeństwa, a problemy nielicznych jednostek nie powinny rzutować na dobre imię całej firmy.

– SKOK-i wymagają dobrego słowa, ochrony, to są dobre instytucje, działające na korzyść Polaków, a Platforma Obywatelska chce je zniszczyć – uznał. – Ostrożnie z dezawuowaniem SKOK-ów, nie ma żadnego powodu do niepokoju – dodał.

Rulewski: Potrzebny jest nadzór

Senator PO Jan Rulewski uznał z niepełnym przekonaniem, że kompetencje Komisji Nadzoru Finansowego względem SKOK-ów są na tyle ograniczone, że potrzebne jest wsparcie sejmowej komisji śledczej.

– Byłem umiarkowanym krytykiem komisji śledczych, w których jest więcej polityki niż meritum. W tej sprawie nie jestem przekonany do końca. Przysłuchiwałem się wystąpieniu szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stwierdzam że potrzebny jest nadzór – mówił.

Zaznaczył jednak, że nie chce w ten sposób ujmować SKOK-om, które uważa za „wspaniałe instytucje”.

– SKOK to wspaniała instytucja, która powinna istnieć – stwierdził. – Ale przyznajmy, że kilka skoków upadło – dodał.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Bierecki odpowiada na medialne zarzuty: To kłamstwa, brudna kampania wyborcza

PiS zawiesił senatora Biereckiego. „Zwróciliśmy się o wyjaśnienia nt. SKOK”

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy