Sellin o wyborach prezydenckich: Od miesiąca mamy pewność, że będzie II tura

Artykuł
Telewizja Republika

- Celem sztabu Andrzeja Dudy jest zwycięstwo, a nie II tura - mówił na antenie Telewizji Republika poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Sellin.

Jak podkreślał polityk, na tym etapie kampanii jasne jest, że odbędzie się druga tura wyborów, w której rozstrzygnie się kto będzie prezydentem przez kolejne pięć lat.  - Realnie o prezydenturę walczy dwóch kandydatów (...) reszta walczy o dobre rzeczy (...) o wypromowanie własnego ugrupowania - mówił poseł w rozmowie z Piotrem Goćkiem.

Komentując najnowsze sondaże przedwyborcze (w których Bronisław Komorowski odzyskuje poparcie na poziomie około 40% - przyp.red), polityk podkreślił, że wyniki w kampanii zmieniają się dynamicznie. - Na ogół i ci silniejsi i ci słabsi kandydaci mogą zyskiwać w ostatnich tygodniach - dodał. Sellin dodał też, że głównym celem sztabu kandydata PiS nie jest doprowadzenie do II tury, ale wygranie wyborów prezydenckich.

Hangout z "żyrandolowym" prezydentem

Sellin odniósł się także do wideorozmowy prezydenta Komorowskiego z internautami. Wczoraj portal gazeta.pl, we współpracy z Google i MamPrawoWiedziec.pl, zorganizował pierwsze z serii spotkań na żywo z kandydatami na prezydenta, którego gościem był Bronisław Komorowski. Wielu internautów skrytykowało formę zaproponowaną przez portal, uznając selekcjonowanie pytań za mało obiektywne.

- Prezydent wczoraj właściwie potwierdził to co mu jest zarzucane (...) że jest żyrandolowym prezydentem - mówił poseł. Jak tłumaczył, prezydent Komorowski podsumowując niepełne pięć lat swojej prezydentury, mógł bowiem pokazać jedynie jak dobrze współpracował z partią rządzącą. - Że on tak dobrze z tym rządzącymi współpracował, że nie utrudniał - wskazywał Sellin.

Jak dodał, ciężko byłoby pokazać sytuację, kiedy prezydent upomniał się o interesy jakiś grup społecznych, wbrew działaniom Platformy. - Ani się z tymi ludźmi nie spotkał, ani nie porozmawiał - dodał.


Czytaj więcej:

Komorowski gościem hangoutu na Gazeta.pl. Internauci komentują: "Ugrzeczniona żenada", "Co to ma być?"

Najnowszy sondaż prezydencki: Komorowski odrabia straty, Duda wciąż goni

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy