Sellin o Lisie: Domorosły Sherlock Holmes

Artykuł
Jarosław Sellin, PiS
Telewizja Republika

Jarosław Sellin odniósł się na antenie TV Republika do ostatniej "afery" ujawnionej przez "Newsweek", który twierdzi, że za prywatne podróże posła Andrzeja Dudy płaciła Kancelaria Sejmu. W ocenie polityka Prawa i Sprawiedliwości to nie pierwsza i nie ostatnia wrzutka "domorosłego Sherlocka Holmesa w przebraniu Lisa".

Sellin przyrównał ostatnie doniesienia tygodnika do poprzednich ustaleń jego redaktora naczelnego. Przypomniał, jak Tomasz Lis próbował zaatakować Andrzeja Dudę "żydowskim pochodzeniem jego teścia" i nieco później wpisem z fałszywego konta jego córki.

Polityk skomentował także ostatnie spięcia dotyczące polityki zagranicznej. – Z Ukrainy dochodzą różne głosy. Słowa Petra Poroszenki padły m.in dlatego, że ma on bardzo poważną wewnętrzną opozycję. Musi więc bronić formatu w którym sam uczestniczy – przekonywał. Sellin podkreślał, że są jednak bardzo słyszalne głosy ukraińskiej elity, która wskazuje że jest to druga Jałta. Jak dodał, w najbliższym czasie to głosy mają wybrzmieć głośniej.

Sellin krytycznie odniósł się do reakcji szefa MSZ Grzegorza Schetyny. – Niespełna rok temu mówił, że Polska powinna siedzieć przy stole przy którym prowadzi się rozmowy ws. Ukrainy. Dziś na użytek kampanii postanowił krytykować prezydenta Dudę – skwitował.

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy