Sellin: Niemcy odmawiają Polsce bycia członkiem NATO na sto procent

Artykuł
telewizja republika

Angela Merkel szczególnie gorliwie przeciwstawiła się postulatom, żeby powstała u nas baza NATO, również nie chciała, żeby tarcza antyrakietowa w Polsce była wymierzona przeciw Rosji. Niemcy odmawiają Polsce bycia członkiem NATO na sto procent – mówił na antenie Telewizji Republika poseł PiS-u Jarosław Sellin.

– Skoro Rosja deklaruje, że planuje atak na Polskę i zrzucenie bomby atomowej na Warszawę, to w kogo mielibyśmy wymierzać tę tarczę? – zastanawiał się polityk.

Zdaniem Sellina, Niemcy celowo prowadzą podwójną politykę wobec Rosji.

– Niemcy nie chcą żeby Rosja została wykluczona z europejskiej gry politycznej, a może nawet jakiegoś podziału sfer wpływów – uznał. – Częściowo zachęcają do stawiania oporu, ale z drugiej strony odmawiają Ukrainie pomocy militarnej – stwierdził.

Polityk odniósł się również do postawy Francji wobec konfliktu na Ukrainie i sprzedaży francuskiego okrętu typu Mistral Rosji.

– Nie mogę się oprzeć wrażeniu historycznemu i słowom Lenina, który powiedział, że kapitaliści kupią od Rosjan sznur, na którym Rosja ich później powiesi – mówił. – W czasie wojny ekonomicznej jeden z krajów zachodu uzbraja Rosje sprzętem, który może posłużyć do desantu na kraje bałtyckie – zauważył. – To zwykła kupiecka małostkowość polityków francuskich – uznał. 

Źródło: telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy