SDP gratuluje Michałowi Rachoniowi „przełamania zmowy milczenia"

Artykuł
telewizja republika/Michał Rachoń

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich gratuluje dziennikarzowi Telewizji Republika Michałowi Rachoniowi „przełamania zmowy milczenia” ws. relacjonowania procesu, w którym zeznawał prezydent Bronisław Komorowski.

SDP w radością składa gratulacje dziennikarzowi TV Republika Michałowi Rachoniowi, który – za pomocą własnego telefonu komórkowego – przełamał zmowę milczenia wobec tego zdarzenia i pozwolił opinii publicznej na zapoznanie się z zeznaniami Bronisława Komorowskiego. Michał Rachoń rzetelnie wykonał swoją pracę. Mamy nadzieje, że takich odważnych i sumiennych dziennikarzy będzie coraz więcej – brzmi oświadczenie SDP opublikowane 19 grudnia.

W Pałacu Prezydenckim były kamery wszystkich polskich telewizji. Jednak żadna z telewizji nie odważyła się przeprowadzić relacji na żywo z przesłuchania pierwszej osoby w państwie – dodano.

Według SDP takie wydarzenie byłoby szeroko komentowane i transmitowane w każdym demokratycznym kraju. Według sygnatariuszy oświadczenia postawa przedstawicieli dużych telewizji jest, „z punktu widzenia dziennikarskiego rzemiosła, zawstydzająca”.

Pod dokumentem podpisali się prezes SDP Krzysztof Skowroński oraz wiceprezesi Agnieszka Romaszewska-Guzy i Piotr Legutko.  

CZYTAJ TAKŻE:

Zeznania Komorowskiego ws. "afery marszałkowej" [OBEJRZYJ CAŁE NAGRANIE]

Źródło: sdp.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy