Schetyna: Przecinamy spekulacje – od początku współpracujemy z KOD-em i tak będzie w przyszłości

Artykuł
Twitter@Platforma_org

– Wraz z Komitetem Obrony Demokracji mamy wspólne stanowisko w sprawach fundamentalnych – demokracji i konstytucji – mówił szef PO Grzegorz Schetyna na wspólnej konferencji prasowej z liderem KOD Mateuszem Kijowskim.

Jak zapewniał polityk PO, nie ma konfliktu pomiędzy organizacją KOD, a Platformą Obywatelską.

Podczas wspólnej konferencji prasowej, Schetyny i Kijowskiego, podkreślono też, że obie formacje "mają wspólne stanowisko w sprawach fundamentalnych – demokracji i konstytucji". – Przecinamy spekulacje – od początku współpracujemy z KOD-em i tak będzie w przyszłości – mówił szef PO.

Schetyna dodał tez, że  współpraca opozycji jest potrzebna i konieczna. Jednocześnie podkreślił, że "pisać koalicję wyborczą, dzisiaj dzielić miejsca na listach no to jest coś niepoważnego”. – Wiele rzeczy się zmieni, ale to nie listy na miejscach przekonają Polaków do tego, żeby głosować na tę listę opozycji czy w ogóle opozycję, czy partię opozycyjną, a dobry pomysł i zużycie rządów PiS. Ja naprawdę przeżywałem wiele lat w opozycji, w Platformie Obywatelskiej i wiem, jak z tej opozycji wyjść, jak budować dobry projekt na wygrane wybory. I tutaj potrzeba doświadczenia, proszę mi wierzyć – mówił Schetyna.

 

Źródło: Twitter@Platforma_org, wp.pl, Polskie Radio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy