Sasin uspokaja: zrobimy wszystko, żeby indywidualne gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżki cen prądu

Artykuł
Telewizja Republika

- Zrobimy wszystko, żeby indywidualne gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżki cen prądu; rząd ma przygotowane pewne rozwiązania prawne; mogą to być rekompensaty dla odbiorców - powiedział w poniedziałek w RMF FM wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Zrobimy wszystko, żeby indywidualne gospodarstwa domowe nie odczuły podwyżki cen prądu - zapowiedział w radiu RMF FM Sasin.

Jak dodał, "są różne metody, żeby podwyżki nie było".

- Tak, jak zrobiliśmy to w tym roku, że było to ustawowe zamrożenie cen, czyli tak naprawdę budżet rekompensował to wprost firmom energetycznym. Istnieją również inne metody, jak chociażby rekompensaty dla samych odbiorców - powiedział wicepremier.

- Urząd Regulacji Energetyki to jest instytucja niezależna i analizuje (...) wnioski firm energetycznych, które zostały złożone, jeśli chodzi o ustalenie taryf. (...)oczekiwania firm - co tu dużo mówić - są takie, żeby te ceny wzrosły - zaznaczył Sasin.

- Powiedziałem, że nie zapłacą więcej gospodarstwa domowe, tak? To jest to samo, że nie będzie podwyżki, tak? Nie zapłacą więcej gospodarstwa domowe i to podtrzymuję. Mamy przygotowane pewne rozwiązania prawne, o których będę mówił w sytuacji, jeśli będziemy mieli jasność co do tego, jaki będzie werdykt URE. Wtedy też będę mówił o rozwiązaniach prawnych - zapowiedział Sasin.

 

Czytaj także:

Bat na piratów drogowych

Źródło: RMF FM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy