Sasin: ochrona zdrowia to dla nas niezwykle ważne zadanie

Artykuł
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas konferencji prasowej przed Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu.
PAP/Wojtek Jargiło

Inwestowanie w infrastrukturę zdrowotną jest niezwykle ważne dla rządu – powiedział w czwartek w Zamościu (woj. lubelskie) wicepremier Jacek Sasin.

Jacek Sasin przekazał ponad 5,7 mln zł budżetowej dotacji na modernizację Oddziału Neurologii  szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu.

- Niezwykle ważne jest inwestowanie w infrastrukturę zdrowotną. Taką inwestycją jest modernizacja Oddziału Neurologicznego wraz z pododdziałem udarowym, która spowoduje, że ten szpital będzie nowoczesnym centrum leczenia osób z udarem mózgu, bardzo nowoczesnymi metodami, dającymi szansę na ratowanie życia, zdrowia i sprawności tych osób – podkreślił Sasin.

- Kiedyś wydawało się, że jest to tylko marzenie, coś, o czym będziemy bardzo długo mówić, dyskutować, przekonywać, że to jest inwestycja niezbędna. Dziś możemy powiedzieć, że te nasze marzenia i rozmowy przynoszą znakomity efekt i będziemy mogli mieć poczucie, że zapewniliśmy mieszkańcom Zamościa i regionu dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia i poziom leczenia nie gorszy, a w wielu przypadkach lepszy, niż mogliby uzyskać w innych placówkach ochrony zdrowia w innych częściach Polski – dodał wicepremier.

- To jest taka inwestycja, która będzie przekonywać, że warto tutaj zostać, tu mieszkać. (...) Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby do tych zdobyczy cywilizacji mieli wszyscy Polacy równy dostęp. Nie tylko do dobrych miejsc pracy. Jest naszym obowiązkiem zapewnić każdej polskiej rodzinie godziwy dochód, ale również zapewnić dostęp do wysokiego poziomu usług, które decydują o poziomie życia, w tym w pierwszej kolejności do usług zdrowotnych – zaznaczył.

Sasin przekazał, że w związku z epidemią koronawirusa zamojski szpital im. Jana Pawła II otrzymał wsparcie w wysokości 632 tys. zł.

- W postaci niezbędnego sprzętu, akcesoriów został do tego szpitala przekazany. Pokazujemy, że ochrona zdrowia to dla nas niezwykle ważne zadanie. To jest priorytetem tego rządu, nie tylko w okresie epidemii, ale przez cały czas – powiedział.

 Dyrektor szpitala Małgorzata Popławska otrzymała symboliczny czek na kwotę 5 mln 760 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację oddziału neurologii. W nowym kompleksie opieki nad pacjentami po udarach liczba łóżek zwiększy się z 39 do 60. zmodernizowane będą pomieszczenia poradni, m.in. neurologii, psychologii klinicznej i rehabilitacji neurologicznej.

- Prace mają rozpocząć się jak tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, a zakończyć się do sierpnia przyszłego roku – poinformowała Popławska.

- Ta część szpitala, którą zajmuje, dotychczas nie była remontowana, były tylko jakieś drobne naprawy. Modernizacja jest tym ważniejsza, że w oddziale tym pracują wybitni specjaliści i robią zabiegi na bardzo wysokim poziomie. Pozwoli ona jeszcze rozszerzyć zakres usług – powiedziała Popławska.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy