Samoloty LOT nie będą regularnie latać do połowy maja

Artykuł
Wikimedia Commons

Tym samym spółka przedłużyła zawieszenie rejsów, które pierwotnie kończyłoby się dzisiaj. Samoloty PLL LOT uczestniczą jedynie w rejsach towarowych w ramach akcji Cargo dla Polski.

Rzecznik PLL LOT Michał Czernicki powiedział, że pasażerowie, którzy mają wykupione bilety, mają kilka możliwości.
Osoby, które mają wykupione bilety na rejsy do 15 maja, powinny zarejestrować swoje zgłoszenia na stronie internetowej przewoźnika.

LOT oferuje wykorzystanie wartości biletu, jako voucher na inne połączenia, możliwość zaplanowania podroży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Czernicki podkreślił, że decyzja Zarządu PLL LOT jest zgodna z polityką innych przewoźników lotniczych, operujących na rynkach europejskich i podyktowana przede wszystkim regulacjami Unii Europejskiej, rekomendującymi przedłużenie zamknięcia zewnętrznych granic Unii do dnia 15 maja.

 

Rzecznik powiedział też, że zarząd spółki obserwuje zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. Decyzje dotyczące wznowienia lotów uwarunkowane będą bowiem otwieraniem granic i uruchomieniem lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw Regularne rejsy zostały zawieszone w połowie marca.

 

Zarząd firmy chce wprowadzić plan ratunkowy. Polegałby on między innymi na zwieszeniu inwestycji oraz na obniżeniu wynagrodzeń dla pilotów oraz załóg pokładowych przy zachowaniu obecnego zatrudnienia.

 

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy