„Salonik Prasowy”. Gierej: Przyjęliśmy w Sejmie dalszą federalizację Unii Europejskiej

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo
Fot. Flickr/ kaszkamanna

Gośćmi Rafała Ziemkiewicza w „Saloniku Prasowym” będą Mariusz Gierej i Stanisław Janecki.

Redaktor odniósł się do głosowania odnośnie ratyfikacji ustawy KPO.  Następnie zadaje pytanie swoim gościom, o to, co tak naprawdę zatwierdził Sejm i jakie będą tego skutki polityczne?
- Przegłosowaliśmy całość. Ustawa zawiera tytuł i dwa artykuły. Pierwszy z nich upoważnia Prezydenta RP do podpisania dokumentu i uchyla akt UE, odnoszący się do środków finansowych Unii. Drugi natomiast mówi, że ustawa wchodzi w życie, dzień po jej ogłoszeni - odpowiada Stanisław Janecki.
- W Sejmie nie głosowano Krajowego Funduszu Odbudowy. , bo nie ma takiej możliwości, Krajowy Plan Odbudowy przygotowuje rząd i wysyła go do Komisji Europejskiej, która go recenzuje - dodaje.

- Co przyjęliśmy? Dalszą federalizację Unii Europejskiej. Wzięcie kredytu, pożyczki, ustanowienie nowych narzędzi do pobieranie podatku UE, sprawia, że wchodzimy w mechanizm federalizacyjny. Podobnie, jak w każdym małżeństwie, nic bardziej nie łączy niż duży, wspólny kredyt. Federalizacja w Stanach Zjednoczonych, także rozpoczęła się od pożyczki - mówi Mariusz Gierej.

- Zgodziliśmy się na to przed ustaleniem całej masy szczegółów - dodaje.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy